Pagrindiniai aukcionai:

copart.com aukcionas veikia nuo 1982m. Šiame aukcione rasite platų automobilių, motociklų, keturračių, bei kitų transporto priemonių pasirinkimą, dažniausi pardavėjai draudimo kompanijos, tačiau yra nemažai ir privačių pardavėjų.

iaai.com Platus automobilių pasirinkimas. Pardavėjai draudimo kompanijos, rečiau privatūs pardavėjai. Lyginant su copart aukcionu, iaai galima rasti šiek tiek daugiau senų automobilių.

Perkant rekomenduojame rinktis automobilį iš abiejų aukcionų, tokiu atveju turite didesnį automobilių pasirinkimą, abu aukcionai per ilgą savo darbo laiką yra užsitarnavę gerą vardą.

Automobilio išsirinkimas

Turbūt galima teigti, kad daugiau nei 90% automobilių aukcione bus benzininiai, o dyzelinių pardavimo kaina dažniausiai pakyla aukščiau nei panašaus varianto benzininio.

IAAI aukcionuose didelė dalis skelbimų turi 360 laipsnių automobilio išorės ir vidaus vaizdą, todėl galima šiek tiek lengviau įvertinti automobilio pažeidimus.

Verta atkreipti dėmesį į „start Code“

Start Codes – IAA turi tris variantus kurie apibūdina variklio būklę:
•    Run & Drive – automobilis kuriasi ir važiuoja (viskas kaip ir turėtų būti gerai)
•    Starts – automobilis sukina, tačiau gali pilnai neužsikurti, užgesti, būti įvairių problemų.
•    Stationary – Automobilis neužsikuria, tikėtini variklio pažeidimai.

Kaikurie automobiliai turi specialius saugiklius ant akumuliatorių kurie avarijos metu suveikia ir nutraukia elektros tekėjimą laidais. Tokiu atveju automobilis būtų pažymėtas kaip „Stationary“

Taip pat praktikoje yra pasitaikes atvejis kuomet buvo kuro bake atjungta kuro tiekimo žarnelė ir automobilis neužsivedė, galimai pardavėjas norejo gauti daugiau pinigų iš draudimo kompanijos. Šiuo atveju, automobilio kaina aukciono metu nepakilo labai aukštai ir pirkėjas labai apsidžiaugė nes variklio visiškai nereikėjo remontuoti. Todėl aukcionų rezultatai dažnai priklauso nuo sėkmės. Kartais gali būti priešingai kuomet bandoma pakelti automobilio vertę, todėl visais atvejais reikia galvoti jog nebus sėkmės ir jos tikrai nesitikėti, objektyviai apsiskaičiuotite galimus remonto kaštus. Ateityje papasakosime apie realius pasitaikiusius atvejus.

Turėkite omenyje, jog aukciono pardavėjai neprisiima jokios atsakomybės už parduodamus automobilius, todėl reikia būtinai atidžiai perskaityti visą apie automobilį pateikiamą informaciją ir, dar svarbiau, peržvelgti visas nuotraukas. Rekomenduojame pasitikrinti automobilio istoriją pagal VIN kodą, taip sužinosite ar automobilis anksčiau nebuvo smarkiai daužtas šiek tiek aptvarkytas ir vėl parduodamas. Aukcionuose norint matyti Vin kodą nera būtina užsiregistruoti, nes kiekviename skelbime yra nuotrauka su vin kodu kurį ir galite pasitikrinti.

Aukciono mokesčiai

IAAI aukcione taikomi mokesčiai priklauso nuo automobilio pardavimo kainos. Mokesčių lentelė pateikta žemiau.

Taip pat taikomi papildomi mokesčiai pvz:

Aptarnavimo mokestis už automobilio išvežimą iš aikštelės 59dol.

Taip pat gali būti taikomi mokesčiai už laiku neatsiimta automobilį iš aukciono aikštelės.

IAAI aukciono mokesčiai

Automobilio transportavimo kaina į Lietuvą

Automobilio plukdymo kaina iš Amerikos į Lietuva kainuoja nuo maždaug 1300 iki 1800dol priklausomai nuo automobilio lokacijos Amerikoje ir nuo kompanijos kurią pasirinksite. Automobilio atvežimas iš Klaipėdos į Jūsų kiemą kainuos 100-150eur. Automobilio kelione nuo aukciono laimėjimo dienos iki atsiradimo Jūsų kieme užtrunka vidutiniškai 2 mėnesius. 2020 metais per pirmąjį karantiną automobiliai keliavo žymiai ilgiau, buvo sulėtėjęs dokumentų tvarkymas tiek Amerikoje tiek Lietuvoje. Todėl automobilio kelionės trukmė gali priklausyti nuo pasaulinės situacijos.

Automobilio muitinimo kaina

Transporto priemonėms iš JAV ir Kanados yra taikomi šie mokesčiai:

  • 10% importo mokestis (skaičiuojamas nuo transporto priemonės pirkimo JAV sumos kartu su visomis transportavimo išlaidomis);
  • 21% standartinis PVM mokestis nuo bendros vertės (transporto priemonės pirkimo JAV suma kartu su visomis transportavimo išlaidomis ir importo mokesčiu).

pvz. automobilis kainavo 5000dol. (su aukciono mokesčiais), plukdymas 1500dol., bendroje sumoje gauname 6500dol. nuo kurių skaičiuojamas 10% importo mokestis (šiuo atveju 650dol.) 21% standartinis PVM mokestis skaičiuojamas nuo 6500+650=7150dol. gauname 1500dol. Taigi, bendra suma kuria išleidžiame automobiliui yra 8650dol. arba 7133eur.

Jeigu įsigytos transporto priemonės vertė yra labai maža, muitas skaičiuojamas pagal transporto priemonės rinkos kainą. Jeigu transporto priemonė dalyvavo auto įvykyje, turto vertintojai apskaičiuoja detalių ir remonto darbų mokesčius ir jie yra atimami nuo bendros vertės.

Meniu